stycznia 04, 2015

Menu italiano - Na co dzień i od święta - recenzja książki

Książka "Menu italiano - Na co dzień i od święta" wydawnictwa Jedność to prawdziwa gratka dla miłośników kuchni włoskiej, pragnących poszerzyć swoje smakowe horyzonty. W przypadku większości przepisów nie jest to gotowanie z prostych i powszechnie produktów, ale za to gotowanie proste i szybkie. Jednym z moich noworocznych postanowień jest poznawanie nowych smaków w połączeniu ze zdrowym gotowaniem - i jestem przekonana, że przepisy z tej książki mi w tym pomogą. :-) Już wkrótce na blogu konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie ta książka.


Pierwsze wrażenie po przekartkowaniu książki? Wspaniałe zdjęcia, które zachęcają do ugotowania i zasmakowania prezentowanych potraw. Ja nie mogłam oderwać od nich oczu i znalazłam przynajmniej kilka potraw, które chciałabym spróbować teraz, już, natychmiast. ;-) 

Kuchnia włoska większości z nas kojarzy się z pizzą i spaghetti. Tradycyjna włoska kuchnia sięga dalej a ta książka ułatwia nam jej odkrywanie. Każdego dnia nowa inspiracja, 365 przepisów, mnóstwo nowych smaków i ciekawych produktów, praktyczne porady i przepiękne zdjęcia. 


Książka "Menu italiano - Na co dzień i od święta" podzielona jest na 12 głównych rozdziałów + Wstęp i Indeksy na końcu, ułatwiające wyszukiwanie przepisów bez konieczności wertowania książki. Jeden rozdział to jeden miesiąc. Książka ta to swego rodzaju kulinarny kalendarz.


Na początku każdego z rozdziałów znajdziemy spis potraw na poszczególne dni danego miesiąca. Wymienione są również charakterystyczne dla miesiąca i pory roku sezonowe warzywa i owoce i co ważne, są używane w późniejszych przepisach. Mamy więc pewność, że w styczniu nie zostanie nam zaproponowany przepis z użyciem świeżych truskawek.


Na każdej stronie znajdziemy po 1-2 przepisy na dania + obok zdjęcie jednej z nich. Treść przepisów jest przejrzysta, są napisane w konkretny sposób, nie przerażają nadmiarem treści.


Książkę tę poleciłabym osobom, którym znudził się polski schabowy i mają chęć na inne smaki. Lub tym, którzy podobnie jak ja, chcą czasami spróbować czegoś nowego. :-)

Książka do kupienia na stronie wydawnictwa Jedność, tutaj: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2596

I przypominam, już wkrótce konkurs, w którym będzie można ją wygrać! :-)

6 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem tej książki, czuję, że znalazłabym w niej coś dla siebie. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki kucharskie, a te jest bardzo ładnie wydana także to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kolekcjonować książki kucharskie. Po Twojej recenzji ta pozycja mnie bardzo zainteresowałą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli nie zapomnę i znajdę czas to wejdę do Ciebie i poczytam o konkursie, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoja recenzja bardzo zachęciła mnie do nabycia tej książki. A zdjęcia zdjęć które zrobiłaś faktycznie zachęcają do gotowania i jedzenia!!

  OdpowiedzUsuń

Każde odwiedziny i każda opinia bardzo mnie cieszą. :)
Zachęcam do napisania do myślisz o moim przepisie.

top social

TOP