marca 09, 2015

Make cooking easier - książka inna niż wszystkie

"Make cooking easier - Przepisy na cztery pory roku" jest autorską książką Zosi Cudny, blogerki kulinarnej. Dlaczego napisałam, że jest inna niż wszystkie? Lubię książki kulinarne, ale większość z nich zwyczajnie mnie nudzi, bo są schematyczne i do siebie podobne. Ta ma mnóstwo zdjęć, jest kolorowa, prócz kulinarnych inspiracji mamy też przegląd życia autorki - od strony kulinarnej oczywiście. :-) A ja przy okazji odwiedzania Waszych blogów lubię czytać o Waszym życiu, rodzinach, przyzwyczajeniach. Z książkami kulinarnymi mam podobnie.


To co rzuca się w oczy od samego początku: książka jest bardzo ładnie wydana. Ma śliczne, błękitne, materiałowe obicie i zakładkę tego samego koloru. Ciepła kolorystyka i zdjęcie samej autorki na okładce zachęcają do zapoznania się z jej treścią.

Książka podzielona jest na cztery główne rozdziały, pory roku a każdy rozdział na trzy podrozdziały: śniadania, obiady, desery. Pomiędzy każdym z nich możemy podziwiać zestaw starannie dobranych zdjęć, adekwatnych do pory roku. Każde z nich jest wyjątkowe, przyciągają i cieszą oko.
Przepisy są proste, czytelne i jasno opisane. Nie ma w nich wymyślnych i wyszukanych składników. Ot, gotowanie typowej mamy, która ma ochotę czasami poszaleć i zjeść coś nietypowego. Ale tylko czasami. :-) Dania nie są przy tym nudne. Przeciwnie, wiele mam ochotę wypróbować.

Oto przykładowe przepisy z wybranych pór roku:

Śniadania 
- chałka z sosem truskawkowym i brzoskwiniowym
- domowe gofry z truskawkami
- jajecznica z twarogiem i kminkiem


Obiady:
- knedle ze śliwkami i cynamonem
- placuszki z cukinii ze szparagami
- domowe lasagne z mozzarellą


Desery:
- krucha tarta z orzechami włoskimi
- puszyste serniczki cytrynowe na zimno
- czekoladowy pudding


Przepisy z tej książki może przygotować w domu każdy. Nie wymagają specjalnych umiejętności ani specjalistycznego sprzętu. To książka, która nie tylko poszerzy zakres naszych przepisów, ale będzie również cieszyła oczy, nadal jestem pod wrażeniem wspaniałych zdjęć. :-)

Przy okazji informacja: 20 marca 2015r. w księgarni Matras w CH Malta Poznań przy ulicy Maltańskiej 1 odbędzie się spotkanie z autorką.

Wydawnictwo: Rebis

1 komentarz:

Każde odwiedziny i każda opinia bardzo mnie cieszą. :)
Zachęcam do napisania do myślisz o moim przepisie.

top social

TOP